در حاشیه معرفی برترین آثار رسانه‌ای و فعالان خبری حوزه فناوری نانو در سا امکان تحقق صادرات یک میلیارد دلاری نانو تا سال 1404

وی ضمن تاکید بر اهمیت رتبه چهارم ایران در تولید علم از رسانه‌های خواست تا از دستاوردهای علمی، صنعتی، تجاری و فناوری ایران در حوزه فناوری‌نانو حمایت کنند.

سرکار درباره پتانسیل‌های علمی ایران گفت:« ما باداشتن 1 درصد جمعیت جهان، 6 درصد از تولید علم نانو جهان را در اختیار داریم. با توجه به تنوع محصولات و شرکت‌ها، می‌توانیم بگوییم که وضعیت ما در تولید فناوری از تولید علم نیز بهتر است.»

 وی در ادامه افزود: «  افقی که ما در حوزه صنعت در نظر گرفته‌ایم اولویت‌دهی به صادارت محصولات و فناوری‌های شرکت‌های ایرانی است. برهمین اساس، در سال گذشته 6.5 میلیون دلار به چین صادرات داشتیم و تلاش می‌کنیم که در سال آینده این رقم به 20 میلیون دلار برسد. مشروط براین که حمایت‌های لازم صورت پذیرد، ایران می‌تواند تا سال 1404 مجموعا به عدد یک میلیارد دلار صادرات در این حوزه دست پیدا کند که شاهد این ماجرا، انجام صادرات فناوری‌های پیشرفته نانویی به کشورهای پیشرو نظیر کره‌جنوبی است. تلاش می‌کنیم تا فناوری‌نانو را به عنوان یک الگوی موفق به مسئولان کشور معرفی کنیم، وقتی در حوزه فناوری‌نانو می‌توانیم پس در سایر حوزه‌های نیز این توانایی وجود دارد.»

مطالب مرتبط

لطفا سایر مطالب ما را نیز دنبال کنید